Instytut Oka - eksperckie centrum okulistyczne

Centrum Okulistyczne Instytut Oka to eksperckie centrum leczenia chorób oczu i wad wzroku.  Kadrę Instytutu Oka w Warszawie tworzy zespół ponad 40.tu okulistów –  wśród nich uznani profesorowie okulistyki, specjaliści chorób oczu, lekarze okuliści, doświadczeni chirurdzy i chirurdzy laserowi oraz okuloplastycy i dyplomowani ortoptyści.

Chirurdzy - Eksperci

Zespół chirurgów zaćmowych Instytutu Oka tworzą uznani operatorzy, o wieloletnim i czynnym doświadczeniu klinicznym: Prof. dr hab. med. Andrzej Grzybowski, Dr med. Joanna Sempińska-Szewczyk, Dr Justyna Badowska, Dr Grzegorz Róg.

W Instytucie Oka spełniamy najwyższe wymogi i zalecenia The European Society Cataract and Refractive Surgeons (Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Najnowocześniejsza światowa aparatura operacyjna

Verion Image Guided System firmy Alcon to urządzenie diagnostyczne, przy pomocy, którego wykonywane są pomiary parametrów rogówki. Następnie przeprowadzana jest kalkulacja mocy soczewki, która ma zostać wszczepiona Pacjentowi.

Niezwykle innowacyjnym elementem systemu Verion jest zamontowane w mikroskopie urządzenie pozwalające na wyświetlenie wszelkich potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym, podczas samej operacji.

CENTURION Vision System jest obecnie najnowocześniejsza platformą operacyjna do zabiegów usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji .

W odróżnieniu od innych aparatów do fakoemulsyfikacji system Centurion Vision System wyposażony jest w rewolucyjny system utrzymujący i kontrolujący ciśnienie wewnątrzgałkowe w czasie operacji usunięcia zaćmy. Jest to szczególnie ważne podczas zabiegów przeprowadzanych u pacjentów z jaskrą.

Platforma Centurion Vision System zapewnia jeszcze bezpieczniejsze zabiegi, przeprowadzane jeszcze szybciej niż dotychczas, gwarantując pełną kontrolą istotnych dla operatora parametrów.

Kompleksowa opieka przed, w trakcie i po zabiegu

Powodzenie operacji i komfort widzenia pacjenta zależy nie tylko od przebiegu samego zabiegu. Można powiedzieć, że najważniejszym etapem jest wszystko to, co poprzedza sam zabieg, a więc:

  • precyzyjna ocena stanu oka
  • kompleksowe zdiagnozowanie innych współistniejących z zaćmą schorzeń okulistycznych (tj. jaskra, retinopatia cukrzycowa, AMD)
  • umiejętnie dobrana adekwatna do wymogów wzrokowych Pacjenta soczewka i właściwie skalkulowana jej moc.

Równie istotne jest oczywiście także zagwarantowanie Pacjentowi pełnej opieki pooperacyjnej, na która składają się w Instytucie Oka bezpłatne wizyty kontrolne. W Instytucie Oka oferujemy naszym Pacjentom kompleksową opiekę przed, w trakcie i po zabiegu – dla pełnego bezpieczeństwa i pełnego komfortu widzenia.